Rubriky
Kata Literatura

Literatura karate Goju Ryu

František Šebej: Karate a Karate kata

Mezi nejznámější a zřejmě nejvhodnější literaturu psanou v češtině lze považovat knihy pana Františka Šebeje. Obě knihy jsou již staršího vydání, ale to jim neubírá na kvalitě.

Kniha s názvem „KARATE“ se zabývá základními technikami v karate. Probírá postoje, kopy, údery. Vše je názorně ukázáno na obrázcích. V současné době lze knihu sehnat v městských knihovnách.

Druhá kniha s názvem „KARATE KATA“ se zaměřuje na kata, což jsou předem dané sestavy simulující boj s více útočníky najednou. Opět tuto knihu seženete v knihovně.

Obě dvě knihy se věnují přímo karate GOJU RYU a mohou Vám velice dobře posloužit pro osvojení teoretických znalostí. Popisují detailně jednotlivé techniky a katy. Jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Podrobné ilustrace s popisem i výčtem chyb vám budou určitě dobře sloužit jako vhodný teoretický doplněk pro cvičení karate. Samozřejmě, že karate se nenaučíte z knížek, chce to hlavně cvičit, cvičit a zase cvičit.

František Šebej dále vydal další knížky:

Ladislav Klementis, Vladimír Kopinič: Goju ryu Karate Kata 1

Kniha Goju ryu karate kata 1 od Ladislava Klementise a Vladimíra Kopiniče popisuje dvě mistrovské katy: Saifu a Seienchin. Kniha je určena pro pokročilé.