Rubriky
Literatura

Literatura karate Goju Ryu

Mezi nejznámější a zřejmě nejvhodnější literaturu psanou v češtině lze považovat knihy pana Františka Šebeje. Jedna jeho kniha se nazývá „KARATE“ a zabývá se technikami v karate. Druhá kniha popisuje kata a její název je „KARATE KATA“. Obě dvě knihy se věnují přímo karate GOJU RYU a mohou Vám velice dobře posloužit pro osvojení teoretických znalostí. A co je důležité, popisují detailně jednotlivé techniky, katy a jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Podrobné ilustrace s popisem i výčtem chyb vám budou určitě sloužit jako vhodný teoretický doplněk pro cvičení karate. Samozřejmě, že karate se nenaučíte z knížek a chce to cvičit, cvičit a zase cvičit.

Knihy bývaly k dostání v Knihkupectví Luxor, Václavské náměstí 41. Bohužel v dnešní době jsou knihy vyprodány. Nicméně koukám, že František Šebej vydal další dvě knížky:

Kniha Goju ryu karate kata 1 od Ladislava Klementise a Vladimíra Kopiniče popisuje dvě mistrovské katy: Saifu a Seienchin. Kniha je tedy určena pro pokročilé. Knihu Goju ryu karate kata 1 mívali například v knihkupectví Dům knihy Kanzelsberger a dále v internetovém knihkupectví ABZ.CZ. V knihkupectví Palác Knih Neoluxor, Václavské náměstí 41 je kniha Goju ryu karate kata 1 momentálně vyprodaná.

Základní katy Goju Ryu jsou popsány v knize Karate kata od Františka Šebeje a techniky v knize Karate od Františka Šebeje. Vypadá to však, že tyto knihy momentálně na trhu nejsou.

Všechny tři knihy se týkají přímo Goju Ryu. Při objednávce přes internet získáte obvykle slevu.